Jabłuszka z wizytą w aptece Jabłuszka z wizytą w aptece

Wyjście do apteki

W ramach zbliżającego się Dnia Farmaceuty, grupa Jabłuszka wybrała się do Apteki „Słonecznej”. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy i tabletki, które pomagają im w walce z chorobą. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki.

Okazało się, że bez ich odpowiedniej segregacji znalezienie ich byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki Pani Sylwia przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Przedszkolaki dowiedziały się również, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i przybliżenie zawodu farmaceuty.