Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Zrozumieć emocje Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Zrozumieć emocje

W minionym tygodniu w grupie Jabłuszka przeprowadzone zostały pierwsze zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS). Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że każdy człowiek odczuwa emocje takie jak: radość, smutek, strach czy złość. Wszystkie emocje są tak samo ważne i nie można dzielić ich na dobre i złe, jednak należy je wyrażać w akceptowany społecznie sposób. Największą korzyścią zajęć TUS prowadzonych w przedszkolu jest kształtowanie zachowań społecznych na wczesnych etapach życia dziecka, kiedy zaczyna przebywanie z rówieśnikami. Trening daje możliwość prezentowania pozytywnych wzorów i właściwych zachowań zanim utrwalą się zachowania trudne i społecznie nieakceptowalne.