W naszym przedszkolu prowadzimy szereg interesujących zajęć dodatkowych.

Zajęcia te mają na celu zdobywanie nowych umiejętności, pobudzanie pasji, zainteresowań i talentów wśród dzieci.

tutor ang helloJĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu i są przeprowadzane we wszystkich grupach wiekowych. Podstawową formą zajęć z języka angielskiego jest zabawa. Zajęcia prowadzą pani Monika Sztuk i pani Sylwia Marzec.

rytmikaRYTMIKA

Rytmika to zajęcia muzyczne zaznajamiające dzieci z podstawowymi pojęciami muzycznymi, zaspokajające
naturalną potrzebę ruchu wśród dzieci oraz uwrażliwiające na dźwięki pochodzące z otoczenia. Zajęcia prowadzi pan Łukasz Kosała i pani Aleksandra Konkiel.

rRELIGIA

Religię prowadzi katechetka pani Agnieszka Odo. Zajęcia te odbywają się dwa razy w tygodniu. Są to zajęcia dodatkowe, nieobowiązkowe dla wszystkich dzieci.

kuchcikowoKUCHCIKOWO

Kuchcikowo to zajęcia kulinarne dla dzieci, na których nasi wychowankowie wcielają się w rolę kucharzy.

Prowadzący: mgr Eliza Marciniec
mgr Dorota Wąsik

Celem tych zajęć jest m.in.:

• kształtowanie umiejętności samoobsługowych oraz samodzielności;
  • utrwalanie zasad kulturalnego zachowania przy stole;
  • poznawanie zasad zdrowego i racjonalnego odżywania;
  • zapoznanie zasad bezpieczeństwa w kuchni;
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się przyborami kuchennymi;
  • doskonalenie zmysłów: smaku, węchu, wzroku, dotyku podczas przygotowywania oraz kosztowania potraw i wypieków.

kodowanie

KODOWANIE NA DYWANIE

Kodowanie na dywanie są to innowacyjne zajęcia grupowe, wprowadzające dziecko w świat myślenia logicznego i przyczynowo- skutkowego, a także rozwijające kreatywność.

Prowadzący: mgr Magdalena Ścisło mgr Anna Sakwa- Wolska

• rozwijanie logicznego myślenia;
  • kształtowanie umiejętności matematycznych;
  • odczuwanie zadowolenia oraz radości z pokonywania trudności;
  • rozwijanie umiejętności odkodowywania informacji.

gramy zmyslamiGRAMY ZMYSŁAMI

Są to zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej. Polegają na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki sensorycznych doznań.

Prowadzący: mgr Patrycja Bachrij
mgr Anna Wilk

Celem tych zajęć jest m.in.:

• poprawa ogólnej sprawności motorycznej;
  • wzmocnienie siły mięśniowej;
  • poprawa precyzji wykonywanych ćwiczeń;
  • poprawa koncentracji.

play witg englishPLAY WITH ENGLISH

Są to zajęcia dodatkowe z języka angielskiego kształcące kompetencje komunikacyjne poprzez muzykę i zabawę.

Prowadzący: mgr Sylwia Marzec

mgr Monika Sztuk

Celem tych zajęć jest m.in.:

• rozwijanie sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu;
  • zapoznanie z innymi kulturami oraz tradycjami;
  • kształtowanie poczucia szacunku oraz tolerancji wobec innych kultur;
  • pobudzanie aktywności twórczej.

POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA

logopedaZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Zajęcia logopedyczne mają na celu wyeliminowanie wszelkich wykrytych nieprawidłowości w mowie. W naszym przedszkolu zajęcia te są prowadzone przez mgr Ewa Kępińska.

terapia pedagogicznaTERAPIA PEDAGOGICZNA

Celem tych zajęć jest stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka, wzmacnianie pozytywne ucznia, a także pomoc w opanowaniu materiału na danym poziomie edukacyjnym. W naszym przedszkolu terapię

pedagogiczną prowadzi mgr Monika Kopeć.

psychologZAJĘCIA PSYCHOLOGICZNE

Zajęcia z psychologiem mają na celu rozwój społeczno- emocjonalny dziecka. Podczas tych zajęć dzieci uczą się rozpoznawać i rozumieć emocje swoje i innych oraz radzić sobie z nimi we właściwy sposób. Nasz przedszkolny psycholog to pani mgr Justyna Dziekan- Judasz.

zajecia z pedagogiem specjalnymZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM SPECJALNYM

Celem zajęć prowadzonych przez pedagoga specjalnego jest rozpoznawanie problemów edukacyjnych oraz wychowawczych dzieci, określenie mocnych stron ucznia oraz rozpoznawanie przyczyń niepowodzeń w funkcjonowaniu przedszkolnym. W naszym przedszkolu zajęcia te prowadzi mgr Magdalena Próchniewska.